‘Moloz’ paylaşımı olay olmuştu! Çağlar Ertuğrul: Ben de şiddete maruz kaldım

Çağlar Ertuğrul, İzmir’de Salih İşgören İlkokulu’nun yıkılmış hali önünde poz vermişti. “İlkokul hocalarım beni hep döverdi. Ben de okulu komple alıp yıktırdım. Yerine bir şey de yaptırmayacağım. Molozlaşan travmalarım gibi kalsın bu halde” mesajı çok konuşulmuştu.

Etiler’de objektiflere yansıyan oyuncu, sosyal medyada gündem olan paylaşıma açıklık getirdi.

“İLKOKUL SEVİYESİNDE ÖĞRETMEN ŞİDDETİ VAR”

İlkokulda öğretmen şiddetine maruz kaldığını anlatan ünlü iism, “Arkadaşım bizim ilkokulun yıkıldığını söyledi. Daha sonra sebebi depreme dayanıksız olduğu için yıkıldığını öğrendim. Umarım Türkiye genelinde sadece okullar değil, hastaneler de deprem içim sağlamlaştırılır. Ben de üzüldüm, sonuçta anılarımızın olan bir yerdi. Bina yıkılınca bir paylaşım yapacaktım, ‘ne güzel anılarımız oldu’ diye. Sonra değiştirdim, ‘Ben aldım yıktırdım’ diye paylaştım. Çocuğa şiddet kısmı gerçek, sadece ben değil, belki hâlâ vardır. Maalesef ilkokul seviyesinde bir öğretmen şiddeti var çocuklara” ifadelerini kullandı.

“ÖNEMLİ BİR YARAYA PARMAK BASTIM”

Çok destek mesajı da aldım. O dönem sınıf arkadaşlarım çok kötü şiddete maruz kalıyordu. Dayak olmamalı. Böyle yazdığım için gündem oldu. Belki de önemli bir yaraya parmak basmış olduk.

“TÜRKİYE’NİN ÇOK YERİNDE VARDI”

Çağlar Ertuğrul, “Siz çocukken okulda şiddet yaşadınız mı?” sorusuna, “Ben de maalesef ilkokul döneminde öğretmen şiddetine maruz kaldım ama o dönem sadece ben değil, Türkiye’nin çok yerinde vardı. Bence düzeltilmesi gereken bir şey bu” cevabını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x